Escape Room od zaplecza

Wielu spośród naszych gości zastanawia się jak wygląda escape room od zaplecza, czyli to co my widzimy w kamerach. Niejednokrotnie słyszeliśmy już komentarze typu „pewnie się z nas śmialiście”, „ale musieliście mieć z nas bekę”. Uwierzcie, pomimo że na rynku toruńskich escape roomów istniejemy dosyć krótko widzieliśmy już wiele i coraz trudniej nas zaskoczyć. Tym razem odpowiemy w skrócie o kilku typach klientów, którzy do nas trafiają.

MacGyver

Mianem tym możemy określić niejednego z naszych klientów. Niektórzy ludzie podczas próby ucieczki z escape roomu odkrywają w sobie niesamowite zdolności mechaniczno- manualne. Cytując Ferdynanda Kiepskiego „Są na świecie rzeczy, które się fizjonomom nie śniły”. MacGyverzy na nie wpadają, co więcej od razu je wykonują! Tu akurat wolimy nie podawać konkretnych przykładów, gdyż obawiamy się naśladowców. Sugerujemy, aby widząc okucie na którym znajduje się kłódka zająć się otwarciem tej kłódki, a nie odkręcaniem okucia przy użyciu dowolnego przedmiotu.

Ciekawski

Często trafiają do nas grupy ciekawskich, którzy pomimo informacji przed wejściem, że podpowiedzi należy szukać ewentualnie na plakacie (a nie pod nim!) zrywają je ze ścian. Serio, nam też zależy żebyś dobrze się bawił, a po wyjściu z pokoju nie miał do nas pretensji, że podczas wprowadzenia mówiliśmy coś innego. Nie chowamy nic pod plakatami, pod meblami ani za nimi. Podobnie ma się rzecz z przewodami. Jeżeli zza szafki wystaje kawałek przewodu, bardzo możliwe, że odpowiada on za działanie zamka lub innego elektronicznego elementu. Urwanie go nie jest najlepszym pomysłem i może spowodować uszkodzenie kolejnej zagadki, przez co przejście pokoju stanie się niemożliwe.

Ślusarz

Każdy klucz przydaje się tylko i wyłącznie raz, a zamki chodzą bardzo gładko. Każdy escape room stosuje się do tych zasad. Próby otwarcia kłódki przy użyciu nieodpowiedniego klucza z góry skazane są na niepowodzenie. No chyba, że jesteś ślusarzem. Do tej pory trafiło do nas kilka osób, które śmiało mogłyby zajmować się awaryjnym otwieraniem mieszkań lub samochodów. Klucz lekko pod kątem, odrobinę przekrzywiony, 3 ciosy karate w bok kłódki i otwarte. Sami chętnie poznamy tajniki tej sztuki, albo zapiszemy Wasz numer w razie awarii którejś z kłódek. 😉

Escape room, otwieranie drzwi.

Negocjator

„Otwórz Umysł, witam” zazwyczaj tymi słowami rozpoczynamy rozmowę po podniesieniu słuchawki służbowego telefonu. Czasem jednak po wypowiedzeniu trzeciej sylaby powitania rozlega się „a czy są jakieś rabaty!?”. Wszystkie informacje na temat rabatów można sprawdzić na naszej stronie w zakładce cennik. Czasami zdarza nam się przyznać dodatkowy rabat (na przykład grupie, która decyduje się przejście dwóch pokoi z rzędu). Jest to dosyć popularne w większości escape roomów. Czasem trafiają się jednak osoby, które podczas rozmowy po usłyszeniu informacji, że ok, przysługuje 20% zniżki potrafią stwierdzić „dało radę zrobić 20%, to 40% też na pewno się uda”. Niestety, niekoniecznie.

Jezus

Na koniec zostawiliśmy dla Was historię pierwszego klienta którego doskonale zapamiętaliśmy. Odwiedził nasz escape room jako jeden z pierwszych, ale do dziś przytaczamy jego przypadek jako anegdotę. Klienta nazwaliśmy Jezus. Dlaczego? Otóż w pewnym momencie podczas wizyty w jednym z naszych pokoi jeden z uczestników gry położył się krzyżem, twarzą do podłogi i pozostał w tej pozycji przez około 10 minut. Reszta jego ekipy chodziła naokoło niego i rozwiązywała zagadki. Do teraz zastanawiamy się, co takie zachowanie miało na celu, ale fakt jest taki, że z pokoju udało się wydostać. Możliwe, że do sukcesu przyczynił się tajemniczy rytuał.

Gif z jezusem w escape room.

Nieważne do której grupy się zaliczasz, chętnie ugościmy Cię w naszym escape roomie i pełni podziwu będziemy oglądać Twoje starania podczas rozwiązywania zagadek w naszych pokojach, które możesz zarezerwować w TYM MIEJSCU.
A jeżeli już u nas byłeś poszukaj swojego zdjęcia na naszym Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *